بسم رب الحسین (ع)

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)

. بعد از اون حملات مرگبار داعش به شهرهای عراق اگه هر کشوری بود بغیر از عراق تا حالا حتما اگه کامل نه ولی نصفش سقوط کرده بود.

حالا توی این گیر و دار درگیری با دواعشیهای ملعون یه عده موضع گرفتند که اگه کمک ایران به عراق نبود بغداد حتما سقوط کرده بود.

ولی انگار ماجرا چیز دیگه ای هست و بود .

چند سالی بود که از تلویزیون خدمت خادمان حسینی رو توی عراق میدیدم و برام سوال بود که آیا واقعا همچین کارهایی میکنن؟!؟!

با خودم میگفتم مگه مردم عراق چقدر درآمد دارن که اینجوری تمام دارایی هاشونو وقف زائرای اباعبدالله (ع) میکنن.

عاخه توی ایران همچین چیزایی ندیده بودم .

یادمه کلاس اول راهنمایی بودم رفتیم مشهد بهمراه خانواده . وقتی رسیدیم مشهد دیدیم که ملت چجوری زوار حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) رو بعنوان منبع درآمد خوبی تلقی میکنن. کافی بود جایی بریم که بفهمن از تهران اومدیم . اونوقت دیگه بقول معروف کارمون زار بود.

این قضیه رو هم توی اینستا گرام به یکی که اهل یزد بود گوشزد کردم که بشدت بهشون برخورد و موضع نژاد پرستی اتخاذ کردن و  البته سر آخر هر دومون آروم شدیم.

بگذریم.

خلاصه از ظاهر ماجرا اینجوری بر میاد که اگه این مردم شریف اینطور خالصانه به زوار خدمت نمیکردند شاید الان عراق دست تکفیریها بود.

حالا هم بحمدالله سه بار اربعین 94/95/96 مشرف شدیم کربلا و این خدمتهای بی ریا رو از نزدیک دیدیم. انشاالله خدا بهشون عزت و سربلندی بده.

لبیک یا حسین (ع)

مشخصات

آخرین جستجو ها